background
Etapy produkcji domu modułowego

Tworzone przez nas domy modułowe budowane są w następujących 5 etapach.

Etap I – Konstrukcja budynku

Pierwszym etapem produkcji domów modułowych jest wykonanie konstrukcji budynku konstrukcja stalowa . Ramiak ścian drewniany. Budowa zaczyna się od wykonania podłogi, ścian i dachu. Następnie wszystkie elementy łączone ze sobą tworząc zarys budynku. W tej fazie montujemy także uchwyty transportowe.

Domy modułowe - etapy produkcji
Etap II – Instalacje i izolacje

W tak przygotowanej konstrukcji zamontowane są instalacje elektryczne, wod-kan oraz ogrzewanie, a następnie całość jest szczelnie wypełniona wełną mineralną. Na zewnątrz bryła zamknięta jest membraną paro przepuszczalną następnie elewacją stalową a na dachu wykonane są spadki i zamontowane płyty warstwowe Dachy są zazwyczaj płaskie (z 2% spadkiem).

Domy modułowe - etapy produkcji
Etap III – Montaż okien

Na tym etapie w modułach montowane są okna i drzwi wybrane przez klienta – zależą one od kilku czynników. Znaczenie mają tutaj zarówno względy estetyczne jak i rodzaj izolacji na jaki zdecyduje się inwestor. Okna wstawia się wtedy dwuszybowe w przypadku domków letniskowych lub trzyszybowe w domach całorocznych. Okna są z PCV lub Aluminium. W tym czasie w środku trwa WYCIBIE PŁYTĄ OSB płyta k/g opcjonalnie DESKĄ BOAZERYJNĄ w zależności na który wariant klient się zdecydował.

Domy modułowe - etapy produkcji
Etap IV – Wykończenia

W przypadku zamówienia w pełni wykończonego domu modułowego pracownicy wykonują we wnętrzu MONTAŻ PODŁOGI PANELE OPCJONALNIE WYKŁADZINA PCV, montowane są drzwi wewnętrzne, a na ścianach DESKA PÓŁBAL. Oprócz tego instaluje się cały biały montaż (umywalki, miska ustępowa, prysznic z brodzikiem, wanna) oraz stałe zabudowy meblowe (jak np. aneks kuchenny). Prace wykończeniowe są również wykonywane na hali produkcyjnej.

Domy modułowe - etapy produkcji
Etap V – Montaż na działce

Gotowe moduły transportujemy na działkę na naczepie tira. Na miejscu przy pomocy dźwigu zostają one zamontowane na fundamencie, płycie betonowej ewentualnie bloczkach M-6 połączone ze sobą i podłączone do mediów. Przewiezienie na działkę i montaż z podłączeniem obiektu składającego się z jednego modułu może zająć jedynie kilka godzin. Przy większej ilości modułów, wykonanie niezbędnych połączeń zajmuje od kilku dni do maksymalnie dwóch tygodni. Fundamenty zależą od konkretnego projektu, jego konstrukcji oraz przede wszystkim rodzaju podłoża na jakim ma stanąć obiekt. Z reguły domy modułowe stawia się na fundamentach punktowych, ławach lub płycie fundamentowej. Ważne, aby fundament był dokładnie wykonany i wypoziomowany z zachowaniem przerw technologicznych na podłączenia instalacji. Dokładny rysunek fundamentu z umiejscowieniem przerw technologicznych przygotowuje firma MONTERDOM.

Domy modułowe - etapy produkcji