background
Najczęściej zadawane pytania

Obiekt pokazowy przy Fałkowo 21A 62-262 Fałkowo w godz od 8-15 oraz na terenie Chaty wiejskiej w Kwieciszewie DK15 33 88-300 Kwieciszewo.

Zamówienie można złożyć osobiście w naszym biurze w 62-262 Fałkowo, Fałkowo 21A, pon-pt w godzinach 8-16 lub opcjonalnie dokumentacja może być podpisana za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

Domy modułowe wykonane są jak sama nazwa wskazuje z modułów, które w całości transportowane są na naczepie TIRa. Właśnie względy transportowe determinują wielkość poszczególnych modułów. Moduły mają najczęściej 6 lub 7 metrów długości i 4 metry szerokości oraz 3,2 metra wysokości. Warto pamiętać, że moduł składa się z gotowej ocieplonej podłogi, pomieszczenia, ocieplonego dachu z warstwami spadkowymi, więc od wysokości transportowej musimy odjąć około 0,7 metra. Maksymalna transportowalna długość modułu to 12 metrów, szerokość 3 metry.

Oferowane obiekty modułowe występują w dwóch wersjach tj. letniskowa i całoroczna. Co uwarunkowane jest zastosowaniem róznej grubości wełny mineralnej.

Wykończenie domów modułowych może być wykonane w różnych standardach. Ze względu na proces produkcji i możliwość wykonanie całego modułu na hali montażowej, najczęściej wykonywanymi standardami są: STAN SUROWY ZAMKNIĘTY, STAN DEWELOPERSKI, oraz STAN POD KLUCZ. Firma MONTERDOM posiada sprawdzone rozwiązania wnętrz, lecz efekt końcowy i wykorzystane materiały i kolorystyka pozostają do decyzji klienta.

Należy sprawdzić jakie formalności są wymagane w Państwa starostwie dotyczące zgłoszenia obiektu bez projektu. Sugerujemy również przygotowanie podłoża według przesłanych przez nas rzutów oraz wynajem dźwigu na dzień montażu została przez Państwa zlecona firmie zewnętrznej. Oczywiście w miarę możliwości służymy pomocą.

Czas budowy domu modułowego trwa do kilku tygodni i zależy od skomplikowania, wielkości konstrukcji, oraz od stopnia wykończenia. Najczęściej wynosi on 2 miesiące. Co ciekawe proces budowy domu modułowego może iść równolegle ze sprawami formalnymi, gdyż większość etapów budowy wykonywana jest na hali z dala od działki inwestora. Przed rozpoczęciem budowy warto jednak jest przejść się do urzędu do wydziału Architektury i pokazać budynek jaki chce się postawić i zapytać, czy nie widzą prawnych przeciwskazań. Urzędnik chętnie doradzi (wprawdzie nie da gwarancji), ale podpowie czy mamy się czego obawiać. Zdarza się, że podstawowe moduły 3 x 7 m. są dostępne od ręki.

Zazwyczaj trwa 1-2 dni w zależności od stopnia rozbudowy obiektu. W przypadku obiektu składającego się z 1 modułu to trwa 2-3 godzin. Montaże odbywają sie przez cały rok.

W obiektach modułowych MONTERDOM stosuje się ogrzewanie elektryczne. Jednak istnieje możliwość po wcześniejszym uzgodnieniu na etapie przygotowania projektu i wyceny wykonania innego rodzaju ogrzewania.

Oczywiście na etapie projektu i wyceny ustalamy poszczególne kolory.

Firma preferuje gotówkę, przelew która z form wygodniejsza dla klienta. 65% wartości zamówienia do 3 dni od podpisania umowy. Wystawiana jest faktura zaliczkowa. W przypadku przelewu data wpływu środków na rachunek bankowy wyznacza termin rozpoczęcia realizacji zamówienia.
Transze płatności:
- 30% wartości na 2 tygodnie przed dostawą obiektu na podstawie faktura zaliczkowej,
- 5% w dniu montażu faktura końcowa.
Oferujemy klientom sprzedaż ratalna oraz opcję leasingowania obiektu modułowego.

- 8 % VAT dla osoby fizycznej,
- 23% dla firm.